You can replace this text by going to "Layout" and then "Edit HTML" section. A welcome message will look lovely here.
RSS

23 Aralık 2011 Cuma

Ayat Ayat Cinta - Sevgi Ayetleri


Biraz önce izleyip bitirdiğim Endonezya yapımı bir film. Açıkçası ilk defa Endonezya filmi izledim. Aslına bakarsanız öyle ahım şahım bir film değil ama yine de beni çok etkileyen sahneleri vardı. Özellikle filmde herkesin birbirine selam vermesi, bir şeye sevindiklerindeki Allah-u Ekber nidaları ve bir de Kur'an tilavetinin olduğu bir sahne vardı...

Filmde başrol erkek oyuncunun ismi Fahri.. Fahri ünlü el-Ezher Üniversitesinde okuyan başarılı bir öğrenci. Filmdeki neredeyse bütün kızlar Fahri'ye aşık :) Mektupların biri gidiyor biri geliyor. Ancak Fahri İslam'a göre yaşayan bir genç ve filmde gerek iftira yüzünden hapse girmesiyle gerek eşi Ayşe'nin isteğiyle Maria ile evliliğinden dolayı birçok kez sınanıyor ve zor zamanlar geçiriyor.

Buarada hapisteki bir sahneden çok etkilendim. Hapis arkadaşının ona söyledikleri o kadar etkileyiciydi ki, o sahnede benim tüylerim diken diken oldu resmen. O laflar bana söyleniyormul gibi geldi. (Kızım sana söylüyorum, gelinim sen anla misali :) )

Sabır.. İhlas.. İşte İslam budur.. Fahri !
İşte o sahne..


Tekrar izlediğimde bile hala aynı etkiyi yapıyor bende.. Oradaki adamın hem alaycı hem ciddi konuşması.. bilemiyorum yaa.. Allah'ın bizle konuştuğunu bazen malesef anlayamıyoruz. Başımıza gelenlerin neden geldiğini bilebilseydik keşke.. Gerçi ben bu konuda çok paranoyak mı desem ne desem bilmiyorum, öyle bir şeyim işte. Başıma kötü bir şey geldiğinde onu mutlaka bir şeye bağlarım. Ben şunu şunu yaptım oyüzden şuan başıma bu geldi diye.. ama sadece kötü şeyler geldiğinde değil tabii.. İyi şeyler olduğunda da aynı şekilde.. ben şunu şunu yapmıştım o yüzden Allah beni böyle ödüllendiriyor, diye..

Aaa buarada filmin müziğini paylaşmadan olmaz değil mi? Filmin adını ilk duyduğumda hemen şarkısını araştırıp dinlemiştim filmi izlemeden.. İlk dinlediğimde o kadar etkilenmemiştim ama filmi izledikten sonra dinleyince içime işledi resmen.. :(
İyi dinlemeler ^^
Sırada izlemek istediğim bir film daha var.. Onun konusu da beni çok etkiledi. İzledikten sonra onu da burada paylaşmak istiyorum.

Read Comments
  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 yorum:

Yorum Gönder